Woensdag 27 juli 2011
Sonrise, sportdag 3
Allereerst: christenen zijn eigenlijk best wel gekke mensen! Daarover straks meer.
Vanochtend hadden we een meeting met de andere Sonrise-teams in Zwolle in de Plantagekerk. Daar hebben we samen gezongen en gebeden, maar bovenal elkaar bemoedigd door elkaar te vertellen wat we God zagen doen in onze eigen wijken. Ieder team maakte bijzondere dingen mee, dat was erg mooi om te horen!
Toen we rond 11 uur weer terug waren in de Kapel, hebben we de middagactiviteiten voorbereid, met elkaar gegeten en voor we het veld opgingen ook nog gebeden. Vandaag was het thema ‘Jezus Christus’, oftewel vergeving en herstel van de relatie met God.
’s Middags deden we een dramastukje over de vergeving en bevrijding die Jezus ons wil geven en vertelde Lisanne haar getuigenis. Verder hebben we lekker gesport met ongeveer 50 kinderen. We merkten dat ze al lekker fanatiek wilden trainen voor het City Championship van komende vrijdag in het park ‘De Wezenlanden’, waar we een toernooi hebben tegen de andere Sonrise-wijken in Zwolle. Ook hadden we weer een aantal mooie gesprekken met de kinderen, zelfs met een paar stoere voetballertjes.
Daarna hebben we een half uurtje gerust in de Kapel, hebben we gebeden en zijn we weer naar het veld gegaan voor de barbecue. Daar was het al gezellig druk: er zijn uiteindelijk bijna 100 mensen geweest! Richting het einde van de barbecue hebben we weer een dramastukje voor al die mensen gedaan over het offer van Jezus en gaf Eisse zijn getuigenis en legde hij het evangelie uit. Toen gingen we weer lekker sporten. Maar niet voor lang. Er kwam een geweldige hoosbui met onweer opzetten. Wij hebben de kinderen snel naar huis gestuurd en zijn zelf half verdronken bij het redden van al onze spullen. Hulde hierbij aan het kerkteam en andere helpers!
Toen we met ons team en enkele andere helpers volledig doorweekt weer in de Kapel zaten, sloten we de dag af met gebed. Het eerste wat werd gezegd was: ‘Dank U, Heer, dat U er vandaag weer bij was, dat U weer bijzondere dingen heeft gedaan, dat de barbecue zo goed bezocht en gezellig was en dat Eisse zijn getuigenis mocht geven!’. En ook verderop in het gebed kwam de regen niet ter sprake, behalve in de zin ‘Dank U voor de regen! Wilt U geven dat de zaadjes van het geloof die deze week gezaaid zijn, hierdoor mogen gaan groeien.’ En daarom zijn christenen dus best wel gekke mensen.

